Trwałe usuwanie danych z komputerów, laptopów, dysków twardych

Standardowe usunięcie danych z komputera zamaże jedynie wpis w tablicy alokacji plików. Ale takie dane można odzyskać. Informacje które nie są dla ciebie już istotne, dla kogoś innego mogą okazać się bezcenne. Dane takie jak numery kont bankowych z danymi dostępowymi, loginy i hasła do skrzynek pocztowych, stron, portali, sklepów, dokumenty czy prywatne zdjęcia, jeśli wpadną w niepowołane ręce mogą obrócić się przeciwko ich właścicielom.

Pozbywanie się danych

O skuteczne usunięcie danych powinny zadbać zarówno osoby prywatne jak i firmy, gdzie znajdują się tak wrażliwe dane jak: loginy i hasła do kont bankowych, numery kart płatniczych, dane osobowe pracowników, listy płac, listy klientów i kontrahentów, korespondencje, projekty itp. Wyciek wrażliwych danych poza firmę do konkurencji lub innych podmiotów, może spowodować utratę zaufania klientów, narazić na szwank reputację firmy, a także spowodować poważne konsekwencje finansowe.

trwałe usuwanie danych Bielsko-Biała

O skuteczne usunięcie danych powinno się zadbać w sytuacjach gdy:

wymieniamy lub sprzedajemy dysk twardy

sprzedajemy używany komputer prywatny czy firmowy

przekazujemy komputer komuś innemu np. innemu pracownikowi?

pozbywamy się nośników: płyty, pamięci przenośne, karty pamięci itp.

niszczymy sprawozdania, korespondencję, raporty, kontakty i inne wrażliwe dane.

Nieodwracalne usuwanie danych

Kasowanie danych to usługa, dzięki której trwale zostaną usunięte wszelkie informacje cyfrowe z komputera, laptopa, dysku twardego czy pendrive'a. Dane takie nie będą później możliwe do odzyskania. Dzięki temu będziecie mogli się Państwo czuć bezpiecznie i będziecie mieć pewność, że w razie pozbycia się tych urządzeń, wasze cenne informacje nie dostaną się przypadkiem w niepowołane ręce. Niezależnie jakich danych będziesz się chciał trwale pozbyć, u nas masz pewność, że tak się stanie.

Usuwanie danych obejmuje takie urządzenia jak:

komputery i laptopy

tablety, telefony

aparaty fotograficzne

dyski twarde i dyski zewnętrzne

pamięci przenośne USB (pendrive)

karty pamięci

płyty CD / DVD.

Nieodwracalne usuwanie danych z komputera Bielsko

Procedura kasowania danych odbywa się w kilku cyklach, dzięki temu nikt już nie odzyska takich danych