Instalacja i optymalizacja systemu, usuwanie wirusów, konfiguracja sieci i Internetu

Stabilność i niezawodność to cechy dobrze dobranego i skonfigurowanego systemu operacyjnego i oprogramowania do potrzeb użytkownika i możliwości komputera. Nie każdy, kto korzysta na co dzień z komputera, świadomy jest tego, że komputer razem z zainstalowanym oprogramowaniem trzeba odpowiednio skonfigurować, a w trakcie eksploatacji okresowo serwisować, nie tylko na płaszczyźnie sprzętu (hardware) ale i na poziomie oprogramowania (software). Jeśli o tym zapomnimy, to prędzej czy później system odmówi posłuszeństwa, gdyż problemy z oprogramowaniem są bardzo często przyczyną nieprawidłowego działania komputera.

Instalacja naprawa systemu

Problemy z systemem operacyjnym bardzo często prowadzą do niewłaściwego działania komputera. Usunięcie aktualnie zainstalowanego systemu i zainstalowanie świeżej wersji zwykle rozwiązuje wiele problemów. Skutkuje to tym, że pozbywamy się wielu programowych usterek w komputerze, dzięki czemu działa on z pełną mocą.

instalacja naprawa Windows 7 8 10

Nasze usługi to m.in.:

instalacje systemów operacyjnych (Windows XP, VISTA, 7, 8, 10)

instalacja aktualizacji Windows (poprawki, łatki bezpieczeństwa)

instalacje sterowników i konfiguracja ustawień systemowych

tworzenie kont celem użytkowania komputera przez kilka osób

tworzenie kopii zapasowej systemu operacyjnego

diagnozowanie i usuwanie problemów z systemami operacyjnymi.

Optymalizacja działania komputera

Nowe komputery z reguły posiadają fabrycznie najczęściej jedną partycję (C:) zajmującą całą powierzchnię dysku, co jest dość niepraktyczne i mało bezpieczne w przypadku wystąpienia potencjalnej awarii systemu. Problemem często również jest zapomniane hasło do systemu Windows i programu pocztowego, błędy logiczne na dysku twardym oraz zaśmiecony system osieroconymi plikami i reklamami. Dlatego zawczasu warto zadbać o optymalizację systemu i dysku twardego.

Na tego typu problemy oferujemy m.in.:

naprawa błędów logicznych (bad sektorów) dysku twardego

podział dysku na partycje, zmiana rozmiaru istniejących partycji

odzyskiwanie utraconych haseł do programów pocztowych

usuwanie hasła BIOS-u i systemu Windows

oczyszczanie systemu z niepotrzebnych plików, programów i aplikacji

czyszczenie rejestru z osieroconych wpisów

archiwizacja i zabezpieczanie danych (pliki, dokumenty itp.)

instalacja aplikacji biurowych (MS Office, OpenOffice, StarOffice)

instalacja niezbędnego oprogramowania użytkowego

diagnozowanie i usuwanie problemów z oprogramowaniem

konfiguracja skrzynek pocztowych

przenoszenie danych i poczty przy zmianie komputera.

optymalizacja działania komputera

Usuwanie wirusów - Bielsko-Biała

Złośliwe oprogramowanie (malware) to aplikacje i skrypty mające szkodliwe i destrukcyjne działanie na komputer i jego użytkownika. Należą do nich m.in. wirusy, robaki, konie trojańskie (trojany), spyware, adware, backdoory, rootkity, dialers, keyLoggers itp. Zainfekowanie komputera złośliwym oprogramowaniem i wirusami może doprowadzić do uszkodzenia bądź zablokowania programu antywirusowego, co sprawi ze komputer stanie się całkowicie otwarty na ataki z sieci. Często wtedy dochodzi do znacznego spowolnienia pracy komputera. Mogą zostać uszkodzone pliki odpowiedzialne za pracę systemu, co może doprowadzić do jego uszkodzenia, w wyniku czego nie będzie możliwe jego uruchomienie. Istnieje przy tym duże ryzyko utraty danych takich jak dokumenty, zdjęcia, muzyka, programy, filmy czy gry.

W przypadku zainfekowania komputera, oprogramowanie szpiegowskie może zbierać i wysyłać informacje o użytkowniku innym podmiotom. Osoby nie powołane mogą przejąć kontrolę nad kamerką, przechwycić ważne i kluczowe dane jak loginy i hasła dostępu do kont bankowych i różnych witryn zapisane w plikach, przeglądarkach, poczcie czy komunikatorach. Na ekranie komputera mogą pojawić się dziwne komunikaty i reklamy żądające pieniędzy za odblokowanie komputera np. wirus "Policja".

usuwanie wirusów Bielsko-Biała

Dla własnego bezpieczeństwa powinno się zadbać o jak najszybsze pozbycie się intruzów i zabezpieczenie komputera. Warto w tej sytuacji skorzystać z naszej oferty, która obejmuje:

wykrywanie i usuwanie szkodliwego, złośliwego oprogramowania: wirusy, robaki, konie trojańskie, spyware, adware, backdoory, rootkity itp.

zabezpieczanie komputerów przed wirusami, szkodliwym i złośliwym oprogramowaniem.

przywracanie stabilności systemu i bezpieczeństwa danych w komputerze.

Naprawa Internetu - Bielsko-Biała

Problemy z dostępem do Internetu wynikają z niewłaściwej instalacji i konfiguracji oprogramowania odpowiedzialnego za łączenie się z siecią, błędów systemu operacyjnego, niewłaściwego działania programu antywirusowego lub pozostałych programów. Warto pamiętać, że otwarty i niezabezpieczony dostęp do Internetu może być źródłem wycieku informacji. Sieć komputerowa oraz jej sprawne działanie i bezpieczeństwo zależne jest od odpowiedniego montażu i konfiguracji. W ramach naszej oferty można skorzystać z wielu usług dotyczących sieci.


Serwis sieci komputerowych obejmuje

podłączenie do Internetu (Dialog, Netia, Neostrada itp.)

podłączanie do sieci lokalnej drukarek i nowego sprzętu

usuwanie problemów z podłączeniem do Internetu

konfiguracja routera i komputerów

tworzenie sieci przewodowych i bezprzewodowych

instalacja i konfiguracja sieci komputerowych LAN/WIFI

zabezpieczenie sieci przed nieautoryzowanymi użytkownikami.

naprawa internetu Bielsko-Biała